Pater Danijel Koraca doktorirao na Papinskom liturgijskom institutu u Rimu

Naš pater Danijel Koraca DI, obranio je doktorsku disertaciju na Papinskom liturgijskom institutu u Rimu, pod naslovom “Dragutin Kniewald i Martin Kirigin, OSB. Dvojica predvodnika liturgijske obnove u Hrvatskoj“, u ponedjeljak 12. siječnja.
DanijelKoraca00311 2007

Doktorska radnja podijeljena je u pet poglavlja: Opći pregled liturgijskoga pokreta u Europi, Povijest liturgijskoga pokreta u Hrvatskoj, Djelovanje Dragutina Kniewalda, Rad Martina Kirigina i Usporedba liturgijske i teološke misli dvojice autora.

Pater Danijel Koraca rođen je 1978 godine u Rijeci, a član Hrvatske pokrajine Družbe Isusove od 1997. godine. Nakon svećeničkog ređenja 2007. godine, kroz dvije godine vrši službu župnog vikara u župi Presvetoga Srca Isusova, u Palmotićevoj ulici u Zagrebu.

Poglavari ga 2009. godine šalju na studij liturgike na Papinski liturgijski institut u Rimu. Znanstveni stupanj magistra postigao je u studenome 2011. godine obranivši magistarski rad pod naslovom „Doprinos Dragutina Kniewalda liturgijskom pokretu i liturgijskoj znanosti u Hrvatskoj“.

Pater Koraca je svoju disertaciju obranio s izvrsnom ocjenom (Summa cum laudae).

Ispitno povjerenstvo pod predsjedanjem dom Juana Javiera Floresa Arcása, OSB, rektora Papinskog učilišta Svetoga Anzelma, činili su profesori Keith Pecklers, mentor, Ivica Žižić, prvi cenzor i Maurizio Barba, drugi cenzor.

Čestitamo!

 

Autor: Radio Vatican/Laudato Photo: facebook.com ponedjeljak, 12. siječnja 2015. u 18:11